Endodoncja

Endodoncja Częstochowa

Leczenie kanałowe (endodotyczne) to leczenie mające na celu uratowanie zęba. Jest ono najczęściej konieczne w wyniku powikłań choroby próchnicowej. Polega ono na usunięciu bakterii oraz zainfekowanych tkanek znajdujących się w kanałach korzeniowych zęba.

W naszym centrum leczenie kanałowe odbywa się w trakcie jednej wizyty, dzięki czemu ograniczamy ponowny dostęp bakterii. Zabieg jest całkowicie komfortowy i bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia komputerowego. Leczenie kanałowe zawsze wykonujemy w powiększeniu przy użyciu mikroskopu Zeiss, co pozwala nam usunąć wszystkie bakterie. Dzięki temu tak wyleczony ząb będzie służył przez wiele lat, często do końca życia.

Opracowanie kanałów odbywa się przy pomocy najnowszego systemu maszynowego RECIPRO. Następnie kanały są dezynfekowane przy użyciu odpowiednich płukanek, a także poddawane działaniu Ozonu, aby usunąć bakterie z miejsc niedostępnych dla narzędzi kanałowych. Za  szczelne, trójwymiarowe wypełnienie kanałów korzeniowych odpowiedzialne jest urządzenie do termicznego wypełnieniami kanałów metodą ciekłej gutaperki – Kerr Elements Free

Poprawność wypełnieni sprawdzana jest na podstawie zdjęcia cyfrowego zdjęcia radiologicznego wykonywanego bez konieczności wstawania z fotela.