Urazy zębów

leczenie urazów zębów Częstochowa

Największe ryzyko wystąpienia urazu istnieje między 18. a 30. miesiącem życia, kiedy dziecko rozpoczyna samodzielnie chodzić.  W uzębieniu mlecznym urazom najczęściej ulegają jedynki górne. Korony zębów mlecznych są krótsze w stosunku do koron zębów stałych, korzenie zębów mlecznych mają mniejsze wymiary  przez co ząb jest słabiej osadzony w zębodole.

Postępowanie lecznicze często różni się od stosowanego w leczeniu pourazowych stanów w zębach stałych. Nadrzędnym celem leczenia jest prawidłowy rozwój zęba stałego .Trzeba pamiętać, że korzenie zębów mlecznych leżą w bliskim sąsiedztwie zawiązków zębów stałych i ograniczone są tylko cieniutką blaszką kostną. Skutkiem poważnych urazów zębów mlecznych mogą być zniekształcenie lub rozdwojenie korony zęba stałego. Może także dojść do zatrzymania i zaburzenia wyrzynania rozwijających się zębów stałych. Jednak najczęstszym następstwem urazów zębów mlecznych,  są białe lub żółtobrązowe plamy na szkliwie stałych zębów .

W Centrum BIANCO dzięki profesjonalnej pracowni Rtg ( wykorzystujemy sprzęt przystosowany dla dzieci)  precyzyjnie diagnozujemy rodzaj urazu i dostosowujemy dalsze metody leczenia tak aby ząb stały prawidłowo się rozwijał.