Znieczulenie ogólne

Znieczulenie ogólne dla dzieci

W przypadku małych pacjentów, którzy całkowicie odmawiają współpracy z lekarzem, istnieje możliwość leczenia z zastosowaniem znieczulenia ogólnego. To często jedyny sposób na walkę z próchnicą i pomoc dziecku, które cierpi z powodu bólu zębów. Zaletą takiego zabiegu jest również możliwość wyleczenia wszystkich ząbków w trakcie jednej wizyty.

W naszym Centrum oferujemy małemu pacjentowi całkowicie bezbolesne i bezstresowe leczenie w warunkach 100% bezpieczeństwa,  pod ścisłym nadzorem wykwalifikowanego anestezjologia z wieloletnim doświadczenie. Narkoza rozpoczyna się poprzez podanie syropku po zastosowaniu, którego mały pacjent zasypia. Następnie nieświadomy maluch dostaje   leki usypiające drogą dożylna. Dzięki środkom farmakologicznym anestezjolog wprowadza dziecko w stan głębokiego snu bez odczuwania bólu. Przez cały czas trwania zabiegu, pacjent jest pod kontrolą anestezjologa oraz monitorowany przez  wysokiej jakości odpowiedni sprzęt .

Postępowanie przed znieczuleniem ogólnym:

  • Przez co najmniej 3 godziny przed planowanym znieczuleniem ogólnym dziecko nie powinno jeść
  • Na 2 godziny przed zabiegiem dziecko nie powinno pić płynów ale godzinę przed planowaną narkozą zalecamy, by podać dziecku ½ szklanki wody.