Znieczulenie ogólne

W przypadku małych pacjentów, którzy całkowicie odmawiają współpracy z lekarzem, istnieje możliwość leczenia z zastosowaniem znieczulenia ogólnego. To często jedyny sposób na walkę z próchnicą i pomoc dziecku, które cierpi z powodu bólu zębów. Zaletą takiego zabiegu jest również możliwość wyleczenia wszystkich ząbków w trakcie jednej wizyty.

W naszym Centrum oferujemy małemu pacjentowi bezbolesne i bezstresowe leczenie w bezpiecznych warunkach,  pod ścisłym nadzorem anestezjologia z wieloletnim doświadczeniem. Narkoza rozpoczyna się poprzez podanie syropku, po którego zastosowaniu mały pacjent zasypia. Następnie nieświadomy maluch dostaje leki usypiające drogą dożylną. Dzięki środkom farmakologicznym anestezjolog wprowadza dziecko w stan głębokiego snu, bez odczuwania bólu. Przez cały czas trwania zabiegu, pacjent jest pod kontrolą anestezjologa oraz monitorowany przez jakości odpowiedni sprzęt.

Postępowanie przed znieczuleniem ogólnym:

  • Przez co najmniej 3 godziny przed planowanym znieczuleniem ogólnym dziecko nie powinno jeść.
  • Na 2 godziny przed zabiegiem dziecko nie powinno pić płynów, ale godzinę przed planowaną narkozą zalecamy, by podać dziecku ½ szklanki wody.