Licówki porcelanowe

licówki porcelanowe Częstochowa

Obecny stopień rozwoju dziedziny, jaką jest protetyka stomatologiczna, daje wiele możliwości zlikwidowania wszystkich estetycznych niedoskonałości zębów i sprawienia, że uśmiech będzie harmonijny i niemal idealny. Jednym z najlepszych uzupełnień są licówki porcelanowe, które mają postać cienkich płatków porcelany na stałe mocowanych na licowej stronie zębów. W naszym gabinecie wykonujemy zabieg zakładania licówek i kreujemy prawdziwie hollywoodzkie uśmiechy, którymi nasi Pacjenci cieszą się przez długie lata.

Wskazania do zastosowania licówek porcelanowych

Istnieje kilka przypadków, w których szczególnie polecamy przeprowadzenie metamorfozy uśmiechu z wykorzystaniem licówek porcelanowych. Doskonale sprawdzą się one w przypadku Pacjentów borykających się z trwałymi, opornymi na wybielanie przebarwieniami zębów, spowodowanymi leczeniem kanałowym, przyjmowaniem antybiotyków lub nadmiarem fluoru. Licówki porcelanowe stosuje się też u osób, które doznały uszkodzeń mechanicznych zębów na skutek urazu lub nadmiaru kwasów w diecie. Ten rodzaj uzupełnienia pozwala także na korygowanie asymetrii w kształcie zębów i nieestetycznych przerw pomiędzy nimi.

Dlaczego warto zdecydować się na licówki porcelanowe?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że licówki porcelanowe pozwalają na mikroinwazyjną poprawę wyglądu zębów. Tkanki zęba są jedynie minimalnie szlifowane i wygładzane w obrębie szkliwa. W przypadku licówek niewymagających szlifowania (no prep) przed założeniem porcelanowych płytek płatków wykonuje się jedynie zmatowienie powierzchni wargowej zęba. Klasyczne licówki ceramiczne wymagają zeszlifowania warstwy o maksymalnej grubości 0,6 mm. Licówki porcelanowe będą doskonałym wyborem dla Pacjentów, którzy chcą w szybki sposób diametralnie zmienić wygląd swoich zębów. Jest to trwałe rozwiązanie – licówki porcelanowe mają żywotność 10-15 lat. Zarówno kolor, jak i kształt licówek są dobierane do wyglądu, warunków anatomicznych i preferencji konkretnego Pacjenta, dzięki czemu można uzyskać wymarzony efekt.