Dr n. med. Tomasz Walawender

Dr n.med. Tomasz WALAWENDER

Specjalista protetyki stomatologicznej, implantoprotetyk

 

Dr n. med. Tomasz Walawender ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Staż podyplomowy odbył w renomowanym Centrum Stomatologii w Gliwicach pod patronem prof. Stefana Barona. Razem z żoną jest właścicielem Specjalistycznego Centrum Stomatologii BIANCO.

W 2008 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie Chirurgii stomatologicznej na Katedrze Chirurgii Czaszkowo – Szczękowo- Twarzowej w Katowicach .

W roku 2013 zdał państwowy egzamin specjalizacyjny w zakresie protetyki stomatologicznej. Od tego czasu stale pogłębia swoją wiedzę w zakresie mikroinwazyjnej protetyki estetycznej a także implantoporotetyki uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach teoretycznych oraz praktycznych w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

Rozwój zawodowy oraz pracę z pacjentem przy fotelu łączy z rozwojem naukowym będąc autorem wielu publikacji w recenzowanych czasopismach stomatologicznych.

Od 2016 prowadzi cykl szkoleń dla lekarzy dentystów z zakresu przygotowania zębów pod licówki i korony pełnoceramiczne.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia skupiającego lekarzy zajmujących się problemami zaburzeń w obrębie Układu Ruchowego Narządu Żucia.

W swojej pracy zawsze wykorzystuje najaktualniejszą wiedzę oraz najnowocześniejszą technologię, dzięki czemu wykonywane prace cechuje niebywała trwałość oraz estetyka.

  • Dyplomowany Specjalista Protetyki Stomatologicznej
  • Implant Prosthodontics Program (Fernando Rojas Vizcaya, Castellon Hispania)
  • Master Class Implant Prosthodontics Program (The University of North Carolina, Chapel Hill, USA)
  • Autoryzowany gabinet implantologiczny Dentsply implants
Sprawdź certyfikaty