Lek. dent. Krzysztof Maćkowiak

Lek. dent. Krzysztof MAĆKOWIAK

implantologia, chirurgia stomatologiczna, endodoncja

 

Ukończył studia na wrocławskiej Akademii Medycznej. W czasach akademickich aktywnie angażował się w różnorodne inicjatywy – pełnił między innymi funkcję przewodniczącego Niezależnego Zrzeszenia Studentów, był również członkiem Rady Wydziału i Samorządu Studenckiego.

Po skończeniu studiów w pełni poświęcił się rozwijaniu swojej kariery stomatologicznej. Mimo to znajdował także czas na działalność wolontariacką – zajmował się pacjentami Szpitala Rejonowego w Raciborzu, którzy przebywali na oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Wyspecjalizował się w dziedzinie endodoncji, chirurgii stomatologicznej i implantologii. Przeprowadza leczenie kanałowe jednego dnia wykonywane pod mikroskopem, zabiegi resekcji wierzchołków korzeni, usuwania korzeni zębowych oraz zatrzymanych zębów mądrości. Zajmuje się także uzupełnianiem braków zębowych przy pomocy tytanowych implantów.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i od lat uczestniczy w sympozjach, kursach i konferencjach dla stomatologów. W dążeniu do posiadania jak najbardziej aktualnej wiedzy pomaga mu przede wszystkim udział w zagranicznych szkoleniach, odbywających się między innymi w Stanach Zjednoczonych (Univeristy od Southern California 2012 Dental Symposium + Hands-on with Cadavers), Niemczech (Osstern AIC Implant Training Course 2012; Berlin Bone and Tissue Days 2014), Hiszpanii (Mediterranean Prosthodontic Institute 2010 i 2015), Włoszech (Mauro Marincola Dental Clinic 2009) i w Szwecji (World Dental Congress 2012, Gothenburg).

Regularnie publikuje artykuły w periodykach stomatologicznych. Jest autorem opracowania dotyczącego wpływu promieniowania rentgenowskiego na ludzki organizm. Bierze udział w badaniach naukowych, między innymi tych dotyczących wykorzystania na potrzeby stomatologii cząsteczek srebra i złota oraz nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie badań obrazowych.

Każdą wolną chwilę poświęca swojej największej pasji, którą są motocykle.

Sprawdź certyfikaty