SEDACJA – znieczulenie podtlenkiem azotu

Podtlenek azotu czyli gaz rozweselający z powodzeniem stosowany jest w leczeniu najmłodszych pacjentów. Dzięki zastosowaniu gazu każdy mały pacjent leczony jest bez bólu i lęku. Należy pamiętać że podtlenek azotu jest całkowicie bezpieczny.

Gaz rozweselający uspokaja dziecko i sprawia, że chętniej współpracuje z   lekarzem. W trakcie zabiegu stężenie gazu we wdychanym przez malucha powietrzu jest stale kontrolowane przez lekarza, który zachowuje kontakt z dzieckiem przez cały czas trwania zabiegu. Po zakończeniu leczenia, mały pacjent przez kilka minut oddycha czystym tlenem, który usuwa resztki podtlenku z organizmu.

Dzięki zastosowaniu podtlenku azotu wizyta podczas, której wykonywane są często trudne procedury stomatologiczne dla małego pacjenta stają sie prawdziwą przyjemnością. Taki mały pacjent z chęcią wraca do stomatologa aby leczyć ząbki.

Uwaga! Istotne jest, by przed planowanym zabiegiem z wykorzystaniem gazu rozweselającego dziecko nic nie piło i nie jadło przez około 2 godziny. Również istotne jest, aby dziecko miało drożny nos, aby mogło swobodnie oddychać przez maseczkę.