PAX-I 3D SMART

Tomograf komputerowy PAX-I 3D SMART to zaawansowane technologicznie urządzenie, łączące w sobie funkcjonalności patomografu cyfrowego i tomografu CBCT. PAX-I 3D SMART to sprzęt stomatologiczny bezpieczny dla pacjentów, nawet tych najmłodszych. Podczas diagnostyki, przeprowadzanej przy wykorzystaniu tego aparatu, emitowana jest tak mała dawka promieniowania jak to tylko możliwe. Dodatkowo podczas jednego badania uzyskuje się zarówno obraz 2D, jak i 3D. Funkcja Magic Pan eliminuje zniekształcenia i nieostrości, pojawiające się na skutek niewłaściwego pozycjonowania. Wszystko to gwarantuje doskonałą jakość wykonywanych zdjęć i ogromną precyzję diagnostyczną.

iTero Element 2

Skaner 3D iTero Element 2  jest skanerem wewnątrzustnym, który zrewolucjonizował stomatologiczny proces diagnostyczny. Proces obrazowania jest skrócony do minimum, dzięki czemu w mniej niż 60 sekund można uzyskać pełne skanowanie łuku zębowego. Wyświetlanie w trybie pełnoekranowym i wysoka rozdzielczość pozwala na uzyskanie bardzo szczegółowych zdjęć. iTero Element 2 posiada funkcję wizualizacji efektów leczenia stomatologicznego i ortodontycznego.

Dräger Fabius Tiro

Aparat do znieczulenia ogólnego o kompaktowych rozmiarach i naprawdę imponujących możliwościach. Funkcja Dräger Infinity stwarza możliwość stałego monitorowania pacjenta. Posiada sterowany elektrycznie respirator, napędzany za pomocą silnika elektrycznego. Wyposażenie dodatkowe, dedykowane do aparatu Dräger Fabius Trio, pozwala znacznie zwiększyć możliwości urządzenia, dzięki czemu lekarz jest w stanie jeszcze skrupulatniej śledzić stan osoby poddawanej zabiegowi.

Aparat Rtg punktowy MyRay

MyRay jest najnowszą wersją wysokiej częstotliwości aparatu rtg stomatologicznego zaprojektowanego do uzyskiwania niezwykle ostrych zdjęć w procesie diagnostyki próchnicy czy kontroli leczenia stomatologicznego. Urządzenie automatycznie dobiera właściwe parametry po wyborze odpowiedniej grupy zębów na bezprzewodowym sterowniku. Urządzenie przystosowane jest do wykonywania zdjęć u dzieci.

Radiowizjografia MyRay ZenX

Cyfrowy system radiowizjografii ZenX pozwala na wykonywanie i analizowanie zdjęć radiologicznych w sposób łatwy i szybki bez konieczności wywoływania zdjęcia na kliszy. Dzięki wysokiej rozdzielczości gwarantuje najwyższą na świecie jakość obrazu. W systemie zastosowano nowy kształt czujnika, którego zmniejszony rozmiar ułatwia właściwe i wygodne pozycjonowanie szczególnie u dzieci. Zastosowanie wyjątkowej trójwarstwowej technologii czujnika gwarantuje ostry wyraźny obraz, a tym samym precyzyjną diagnozę.

Mikroskop operacyjny Carl Zeiss

Mikroskop operacyjny Carl Zeiss to najwyższy światowy standard w endodoncji i mikrochirurgii stomatologicznej. Łączy on w sobie najbardziej innowacyjne rozwiązania w kompaktowym, mobilnym urządzeniu gotowym do pracy zarówno na sali operacyjnej, jak i gabinecie stomatologicznym.

Doskonała optyka w połączeniu z oświetleniem LED pozwala na leczenie w dużym powiększeniu z ogromną precyzją.

Kamera wewnątrzustna Gendex GXC-300

Jest nowoczesną kamerą wewnątrzustną, służącą do udoskonalenia komunikacji z pacjentem, dokumentacji przypadku i postępów leczenia oraz zwiększeniu wzajemnego zaufania. Dzięki naprawdę wysokiej rozdzielczości kamera wewnątrzustna ujawnia nawet najmniejsze szczegóły, takie jak pęknięcia, zalążki próchnicy i inne anomalie. Kamera umożliwia detekcję zmian zarówno na powierzchniach zgryzowych, jak i na szyjkach.

DIAGNOdent pen KaVo - laser do wykrywania próchnicy

Laser diagnostyczny KaVo DIAGNOdent umożliwia wykrycie próchnicy w jej wczesnym stadium rozwoju, na wszystkich powierzchniach zębów. Laser działa na zasadzie wykrywania fluorescencji zmienionych próchnicowo tkanek zęba, juz przy nie wielkiej demineralizacji, dzięki czemu nie ma potrzeby wykonywania zdjęć rtg, ani naruszania powierzchni szkliwa zgłębnikiem.

Laser ma ogromne znaczenie przy detekcji próchnicy u najmłodszych oraz u kobiet w ciąży. Jego skuteczność to ponad 90%.

MDM - aparat do sedacji wziewnej podtlenkiem azotu 

Urządzenie dozuje mieszaninę podtlenku azotu i tlenu, który uspokaja i rozluźnia pacjenta przed i w trakcie zabiegu, ułatwiając leczenie pacjentów z lękiem przed wizytą u stomatologa. Gaz ten ma właściwości rozluźniające i uspokajające. Nie działa zwiotczająco na mięśnie. Podtlenek azotu nie otępia pacjenta, pozwalając utrzymać z nim pełny kontakt. Warty do podkreślenia jest fakt, że gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzestaniu podawania, przez co możliwe jest prowadzenie pojazdów mechanicznych przez pacjenta już 15 min. po zabiegu.

Sedacja wziewna szczególnie polecana jest u najmłodszych pacjentów.

Znieczulenie komputerowe SleeperOne

SleeperOne umożliwia wszystkie rodzaje znieczuleń.
Mikroprocesorowa kontrola ilości i ciśnienia podawanego znieczulenia, pozwala uniknąć przykrych dla pacjentów dolegliwości związanych ze znieczuleniami. SleeperOne pozwala na bezpieczne, bezstresowe i bezbolesne przygotowanie pacjenta do zabiegu. System SleeperOne umożliwia znaczne obniżenie poziomu bólu, dzięki zastosowanemu mechanizmowi PAR (Permanent Analysis of Resistance – Stała Kontrola Oporności Tkanek).

Znieczulenie komputerowe jest polecane jest szczególnie do wykonywania u dzieci i osób wrażliwych na ból oraz  odczuwających lęk przed strzykawką.

SURTRON 50D - nóż chirurgiczny

SURTRON 50D jest wysokiej częstotliwości urządzeniem elektrochirurgicznym przeznaczonym do bezkrwawych, mikrochirurgicznych zabiegów operacyjnych..

Urządzenie pozwala na wykonywanie wysoce minimalnie inwazyjnych zabiegów zarezerwowanych niegdyś jedynie dla skalpela, dzięki czemu minimalizowany jest stres pacjenta, a także w znacznym stopniu przyspieszone procesy gojenia.

Ozonator - OzoneDTA

OzoneDTA  jest urządzeniem do skutecznego bezinwazyjnego zapobiegania i leczenia próchnicy. Zastosowanie fluorków po usunięciu mikroorganizmów, stwarza dobre warunki dla procesów remineralizacyjnych i nie wymaga konieczności ich wypełniania. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Ponadto wytwarzany przez urządzenie ozon wykorzystywany jest do dezynfekcji kanałów korzeniowych w trakcie leczenia endodntycznego oraz dezynfekcji ran po ekstrakcji zębów wyraźnie przyspieszając gojenie.

VECTOR

System Vector to nowoczesne bezinwazyjne urządzenie do leczenia chorób dziąseł. Służy zarówno do leczenia jak i profilaktyki paradontozy. Dzięki zaawansowanej technologii VECTOR umożliwia oczyszczenie głębokich kieszonek przyzębnych bez  konieczności wykonywania inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Procesowi oczyszczania towarzyszy  proces podawania specjalnego fluidu zawierającego cząsteczki hydroksyapatytu.

VDW GOLD - mikrosilnik endodontyczny

Jest nowoczesnym urządzeniem, które pozwala w bezpieczny dla pacjenta sposób, na dokładne mechaniczne opracowanie systemu kanałów korzeniowych podczas leczenia. Bardzo dużym jego walorem  jest wbudowany endometr umożliwiający pracę pilnikami w kanale pod ustawiczną kontrolą długości korzenia. Zapobiega to podrażnieniom tkanek okołowierzchołkowych i pozwala na bardzo dokładne opracowanie kanału korzeniowego do samego wierzchołka, przy jednoczesnym skróceniu czasu trwania zabiegu.

Kerr Elements Free

System Elements Free to niezwykle poręczny i zaawansowany technologicznie system  trójwymiarowego wypełniania kanałów korzeniowych plastyczną gutaperką. Dzięki obecności gorącego pluggera i ekstrudra urządzenie gwarantuje szybkie i łatwe wypełnianie kanałów metodą płynnej fali. Nowatorskie rozwiązania, prosta i intuicyjna obsługa oraz precyzyjny charakter urządzenia, sprawiają iż jest to narzędzie, gwarantujące bezpieczeństwo i skuteczność każdego leczenia kanałowego.

Kardiomonitor Creative PC-3000

Kardiomonitor PC-3000 to wysokiej jakości przenośne, kompaktowe urządzenie firmy Creative przeznaczone do monitorowania i nadzoru podstawowych funkcji życiowych pacjenta. Znajduje zastosowanie podczas zabiegów wykonywanych w znieczuleniu ogólnym monitorując jednocześnie takie parametry jak: EKG, RR (częstotliwość oddechów, SpO2 (saturacje), NIBP (nieinwazyjny pomiar ciśnienia), TEMP (temperatura), PR (puls).

Urządzenie przeznaczone jest dla dorosłych i dzieci