Wybielanie zębów

Każdy chciałby pochwalić się idealnie białym uśmiechem, jednak nie każdy został nim obdarowany przez naturę. W Centrum Stomatologii Bianco w Częstochowie wiemy, jak to naprawić. Przeprowadzamy zabiegi wybielania zębów, które przynoszą oczekiwane efekty i są w pełni bezpieczne dla delikatnego szkliwa.

Dlaczego warto się zdecydować na wybielanie zębów?

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie ma wiele zalet. Przede wszystkim preparaty i techniki stosowane przez stomatologa są gruntownie przebadane pod kątem bezpieczeństwa. Wiele ogólnodostępnych preparatów wprawdzie rozjaśnia zęby, ale w efekcie pozostawia ogromny uszczerbek na ich kondycji. Zbyt agresywne środki niszczą szkliwo, mogą doprowadzić do podrażnienia dziąseł i wystąpienia nadwrażliwości zębów. Ponadto z reguły dłużej trzeba czekać na efekty takiego wybielania. Decydując się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, zęby Pacjenta najpierw poddawane są szczegółowej ocenie ich kondycji i dopiero na tej podstawie lekarz dobiera najodpowiedniejszą metodę wybielania.

Jak przebiega wybielanie zębów?

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania wykonywana jest profesjonalna higienizacja zębów, obejmująca usuwanie kamienia, polerowanie i piaskowanie. W naszym gabinecie wykonujemy wybielanie zębów innowacyjnym i w 100% bezpiecznym systemem Flash, który sprawi, że Twoje zęby będą bielsze nawet o 7-8 odcieni.
Firma Flash jako pierwsza na świecie stworzyła system rozjaśniający zęby z jednoczesnym zniesieniem nadwrażliwości podczas zabiegu, a wszystko dzięki obecności nano-hydroksyapatytu, który remineralizuje (naprawia) szkliwo. Zęby stają się jaśniejsze, bielsze i zdrowsze!
Efekty tak przeprowadzonego wybielania utrzymują się nawet dwa lata. By jak najdłużej cieszyć się wymarzonym uśmiechem, zalecamy wykonywanie zabiegów higienizacyjnych dwa razy do roku.

Czy istnieją przeciwwskazania do wybielania zębów?

Przede wszystkim wybielanie nie powinno być przeprowadzane u osób, które cierpią na dokuczliwą nadwrażliwość zębów. W ich przypadku najpierw należy wyeliminować źródło problemu, gdyż działanie substancji wybielających mogłoby go jeszcze pogłębić. Istotnym przeciwwskazaniem jest też bardzo młody wiek Pacjenta. Osoby poniżej 16. roku życia nie powinny korzystać z wybielania w gabinecie stomatologicznym, gdyż może ono wywołać nadwrażliwość zębów.