Korony pełnoceramiczne

korony pełnoceramiczne Częstochowa

Korony pełnoceramiczne to najbardziej estetyczne uzupełnienia protetyczne stosowane w przypadku znacznych uszkodzeń zębów, zębów złamanych czy mocno przebarwionych. Korony te są zbudowane z ceramiki w pełnej grubości.

Korony pełnoceramiczne w odróżnieniu od konwencjonalnych koron nie posiadają metalowego rdzenia. Obecność metalowej podbudowy wymagała bardzo agresywnego szlifowania w celu ukrycia metalu, co i tak często dawało niezadawalający defekt estetyczny w postaci zasinienia w okolicy dziąsła czy wybitnie sztucznego wrażenia odtwarzanego zęba.

Dzięki koronom pełnoceramicznym jesteśmy w stanie niemal w 100% odtworzyć naturalne kształty, kolory i przezierności zarezerwowane dla naturalnych zdrowych zębów.

W przypadku osób o znacznym zniszczeniu zębów ( starcie, duże przebarwienia), a także u osób z tak zwanymi „słabymi zębami” stosujemy korony rdzeniowe na podbudowie z tlenku cyrkonu.

Dla każdego pacjenta indywidualnie dobieramy odpowiednią technikę przygotowania zęba pod odpowiedni typ korony tak aby finalnie zęby wyglądały naturalnie i pięknie. Dzięki swym doskonałym właściwościom korony pełnoceramiczne zachowują kolor i odcień przez cały okres użytkowania. Porcelana ponadto jest wytrzymała i nie daje reakcji uczuleniowych. Na porcelanie nie gromadzą się bakterie i nie tworzy się kamień nazębny, dzięki czemu zęby pokryte koronami odporne są na chorobę próchnicową.