Invisalign

Wady zgryzu nie tylko mają negatywne konsekwencje zdrowotne, ale także skutecznie obniżają samoocenę osób, które na nie cierpią. Droga do pięknego uśmiechu nie jest prosta, ponieważ tradycyjne leczenie ortodontyczne często jest bolesne, długotrwałe i wiąże się dla Pacjenta z wieloma ograniczeniami. Na szczęście ortodoncja to bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina, która proponuje coraz nowsze rozwiązania korekcyjne. Jednym z najbardziej innowacyjnych i komfortowych narzędzi do korygowania wad zgryzu jest system Invisalign. Umów się na konsultację w Centrum Stomatologicznym Bianco i wyrównaj swoje zęby aparatem Invisalign.

Czym jest system Invisalign?

Invisalign to system transparentnych nakładek, które działają na łuk zębowy z określoną siłą i prostują zęby. Jeszcze przed przystąpieniem do właściwej części leczenia Pacjent ma możliwość zobaczenia komputerowej symulacji efektów leczenia, a wszystko to za sprawą technologii obrazowania komputerowego 3D. Skaner wewnątrzustny iTero pozwala opracować indywidualny plan leczenia Pacjenta, dostosowany do rodzaju wady zgryzu i stopnia jej zaawansowania. System Invisalign umożliwia leczenie wad takich jak np. zgryz głęboki, zgryz krzyżowy, przodozgryz, stłoczenia zębowe czy szpary międzyzębowe.

Dlaczego warto zdecydować się na system Invisalign?

Aparat nakładkowy Invisalign ma wiele punktów przewagi nad tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi, a jego zastosowanie przynosi Pacjentowi wymierne korzyści. Przede wszystkim system Invisalign to wyjątkowe rozwiązanie w kwestii estetyki i komfortu użytkowania. Nakładki prostujące są transparentne i niemal niewidoczne. Na powierzchni zębów Pacjenta nie umieszcza się żadnych metalowych elementów, takich jak zamki, łuki aparatu czy pierścienie. Sprawia to, że leczenie ortodontyczne jest niemal niezauważalne dla otoczenia. Nakładki nie są na stałe mocowane na zębach Pacjenta i w każdej chwili można je zdjąć np. przed posiłkiem, czy na czas uprawiania sportu. Dzięki temu Pacjent nie musi się w żadnym stopniu ograniczać i może prowadzić aktywny tryb życia, nie rezygnując z rzeczy, które sprawiają mu przyjemność. Kolejną zaletą aparatów Invisalign jest skrócony czas leczenia w porównaniu do klasycznych aparatów. Nakładki Invisalign nie podrażniają wrażliwych śluzówek jamy ustnej i nie utrudniają higieny jamy ustnej w trakcie leczenia ortodontycznego.

Jak przebiega leczenie i ile trwa?

Leczenie rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej, podczas której lekarz diagnozuje problem ortodontyczny, opracowuje plan leczenia i dokonuje symulacji jego efektów przy pomocy skanera wewnątrzustnego iTero. Następnie wykonuje się cyfrowy wycisk zębów Pacjenta, który jest niezbędny do stworzenia przeznaczonych dla niego zestawów alignerów. Lekarz wykonuje także RTG zębów oraz zdjęcia wyjściowego stanu zgryzu Pacjenta, które zostaną dołączone do dokumentacji medycznej. Nakładki Invisalign są wykonane z tworzywa SmartTrack, które w naukowo udowodniony sposób poprawia kontrolę przesunięć zębów. Podczas leczenia Pacjent co dwa tygodnie otrzymuje od Lekarza nowy zestaw nakładek prostujących. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy je nosić przez 20 – 22 godziny na dobę, każdorazowo zdejmując alignery przed posiłkiem. Czas terapii jest ściśle uzależniony od stopnia zaawansowania wady. Po zakończeniu leczenia nakładki Invisalign są zastępowane szynami retencyjnymi, których zadaniem jest utrzymanie efektów leczenia.

Ile kosztuje leczenie systemem Invisalign?

Ceny terapii ortodontycznej przeprowadzanej przy użyciu systemu Invisalign rozpoczynają się od 10 000 zł. Koszt całkowitego leczenia jest uzależniony głównie od stopnia zaawansowania wady zgryzu i czasu, jaki trzeba przeznaczyć na jej całkowitą, trwałą korekcję.