Vector

System Vector

Wysoce skutecznym sposobem leczenia jakiejkolwiek choroby jest usunięcie jej przyczyny, czyli w tym wypadku bakterii zasiedlających korzeń. Od dawna próbowano znaleźć metodę pozwalającą na skuteczne usunięcie złogów. Dotychczas metodą z wyboru był tzw. Kiretaż polegający na cięciu dziąsła celem oczyszczenia poddziąsłowych złogów.

System Vector służy do zapobiegania i leczenia zapaleń dziąseł, a także do oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego i różnego rodzaju osadów. Cechą charakterystyczną urządzenia jest generowanie specyficznego ruchu góra-dól, który jest przekazywany na narzędzie. Wykorzystywany jest płyn-fluid, który podawany jest pulsacyjnie na instrument i przekazuje energię ultradźwiękową na powierzchnię poddawaną zabiegowi. Unikalny skład fluidu, który zawiera cząsteczki hydroxyapatytu, pozwala na atraumatyczne opracowanie powierzchni zęba, bez uszkodzenia jego struktury, a także zabezpiecza przed nadwrażliwością pozabiegową,

W tradycyjnych systemach wykorzystujących ultradźwięki, płyn poddawany podczas pracy ma za zadanie schłodzenie narzędzia. W systemie vector elementem aktywnym są cząsteczki fluidu, które otaczają końcówkę narzędzia w postaci płaszcza wodnego i pozwalają na dokładne oczyszczenie nawet wąskich kieszonek dziąsłowych. Wszystko odbywa się bezboleśnie i w komfortowych dla pacjenta warunkach.