Implanty


Implanty zębowe są zdobyczą stomatologii, która pozwala uzupełnić powstałe z różnych przyczyn braki w uzębieniu. Pacjenci doceniają ich trwałość, wygodę użytkowania i walory estetyczne. Implanty wiernie odwzorowują wygląd i zasady funkcjonowania zdrowych zębów. Zastosowanie implantów zębowych to doskonały sposób na przywrócenie Twojemu uśmiechowi pięknego wyglądu. Umów się na konsultację implantologiczną w Centrum Stomatologicznym Bianco w Częstochowie i oddaj swoje zęby pod opiekę naszych lekarzy.

Implanty zębowe – co je wyróżnia?

Implant jest substytutem utraconego korzenia zębowego. Ma postać tytanowego stożka, który podczas zabiegu zostaje wszczepiony do niewielkiego otworu w kości. Materiał, z jakiego wykonany jest implant zęba, ma w tym przypadku niebagatelne znaczenie. Tytan jest znany i ceniony ze względu na swoją wysoką wytrzymałość mechaniczną, a przy tym jest doskonale tolerowany przez ludzki organizm. Tytanowy implant zrasta się z kością, zapobiegając jej stopniowemu zanikaniu, które naturalnie nastąpiłoby wskutek ubytku. Zabiegi implantologii stomatologicznej są bardzo skuteczne i na trwałe poprawiają wygląd i jakość życia pacjentów. Ponadto, w porównaniu do innych metod rekonstrukcji uśmiechu, gotowe implanty wyglądają niezwykle naturalnie i estetycznie.

Wskazania do zastosowania implantów zębowych

W przypadku każdego z pacjentów możliwości implantacji i plan leczenia są ustalane indywidualnie. Istnieje jednak grupa ogólnych wskazań, wśród których można wyróżnić:

 • całkowite bezzębie,
 • brak pojedynczych zębów w łuku zębowym,
 • rozległe braki międzyzębowe,
 • brak zawiązków zębów stałych.
 • dyskomfort związany z użytkowaniem klasycznych protez lub nietolerancja na materiały, z których są zbudowane.

Przeciwwskazania do zastosowania implantów

Chociaż zabieg wszczepienia implantów zębowych jest stosunkowo prosty i bezpieczny dla pacjenta, to istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie. Należą do nich:

 • nieleczona cukrzyca,
 • choroby nowotworowe,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ciąża,
 • ludzki wirus niedoboru odporności (AIDS),
 • zbyt młody wiek pacjenta (zabieg wszczepienia implantów można przeprowadzić tylko u osoby, u której zakończony został proces wzrostu kości).

Rodzaje implantów zębów

Na etapie konsultacji stomatologicznej, przed przystąpieniem do zabiegu wszczepienia implantów, nasi lekarze dobierają rodzaj wszczepu odpowiadający indywidualnym potrzebom oraz uwarunkowaniom w jamie ustnej pacjenta.

Ze względu na miejsce i głębokość umieszczenia implantów wyróżniamy:

 • implanty zębowe podokostnowe – umieszcza się je pod okostną siatki pokrywającej kość wyrostka zębodołowego. Mają za zadanie stabilizować rozchwiane zęby lub stanowić punkt podparcia dla protez stomatologicznych. Ten rodzaj często stosowany jest w żuchwie. Stanowią dobry wybór dla pacjentów cierpiących na osteopenię, czyli chorobę powodującą obniżenie gęstości kości.
 • implanty zębowe śródkostne – są obecnie bardzo często wykorzystywanym rodzajem wszczepów, ponieważ ich zastosowanie gwarantuje dobre rezultaty leczenia. Wprowadza się je bezpośrednio w kość, z którą po upływie określonego czasu implant zrasta się na stałe.

Zabieg wszczepienia implantów zębów może przebiegać:

 • jednoetapowo – implantacja odbywa się w trakcie jednego zabiegu. Niekwestionowaną zaletą tej metody jest ograniczona ingerencja w tkankę znajdującą się wokół implantu.
 • dwuetapowo – najpierw wprowadza się implant, który jest czasowo ukrywany pod powłoką z dziąsła. Gdy jego powierzchnia zrośnie się z kością, lekarz ponownie go odsłania i zastępuje śrubę zamykającą śrubą gojącą. Po trwającym kilka tygodni okresie rekonwalescencji pacjenta można dokonać protetycznej odbudowy zębów na implantach.

Nasze zlokalizowane w mieście Częstochowa centrum jest gabinetem implantologicznym autoryzowanym przez wiodący, amerykański koncern Dentsply Sirona Implants. W procesie diagnostycznym pacjenta wykorzystujemy nowoczesne technologie, posługując się między innymi skanerem wewnątrzustnym iTero Element 2 oraz tomografem cyfrowym Vetch Pax-i 3D.

Orientacyjne koszty zabiegu wszczepienia implantów zębów w naszym gabinecie w Częstochowie

Koszt całego postępowania, związanego z zabiegiem wszczepienia implantów zębowych w centrum stomatologicznym Bianco, jest w przypadku każdego pacjenta ustalany indywidualnie przed rozpoczęciem leczenia. Cena jednego implantu z linii Premium (Astra, Anyridge, Ankylos) to wydatek rzędu 3 250 zł.