Indywidualne projektowanie uśmiechu

Zobacz efekt zanim podejmiesz decyzję
Zdrowe zęby to dziś za mało. Zdrowy i piękny uśmiech sprawia, że jesteśmy postrzegani jako pewni siebie i atrakcyjni. Wiemy, że leczenie może być długotrwałe i kosztowne. Czy jednak nie zdecydowalibyśmy się na nie, gdybyśmy wiedzieli, jak bardzo zmieni się nasz wygląd? Na filmikach obejrzysz jak zaskakujące potrafią być metamorfozy. Teraz możesz zobaczyć je także u siebie.

Co to jest DSD?
Przyczyn niezadowolenia z własnego uśmiechu jest wiele – krzywe zęby, ubytki, przebarwienia, ścieranie zębów. Chciałbyś zmienić swój wygląd, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Inwestujesz pieniądze, poświęcasz czas, chciałbyś żeby efekt był idealny. Twoje oczekiwania mogą jednak być zinterpretowane inaczej. Jak uniknąć błędów i rozczarowań?

Metodę Digital Smile Design stworzył brazylijski dentysta Christian Coachman. Zauważył, że nawet najlepiej wykwalifikowany zespół może mieć problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia. Czasem pacjenci spodziewają się innego efektu końcowego. Problem rozwiązuje stworzenie wizualnego planu leczenia oraz poznanie końcowego rezultatu – nowego uśmiechu. Indywidualnie zaprojektowanego, wyrażającego naszą osobowość i zgodnego z fizycznymi cechami twarzy DSD krok po kroku

  • Pierwsza konsultacja trwa do 1,5 godziny.
  • W tym czasie wykonana zostanie w naszym studio fotograficznym seria zdjęć i filmów twarzy, zębów, uśmiechu.
  • Lekarz przeprowadzi dokładny wywiad, którego celem jest poznanie cech osobowości oraz wyobrażeń o pięknym uśmiechu.
  • Następnie lekarz analizuje zależności między zębami, ustami, uśmiechem a rysami twarzy i mimiką wyrażającą emocje. Posługując się specjalnymi cyfrowymi planszami projektuje nowy uśmiech. W każdym momencie może skonsultować projekt z pacjentem. Powstaje plan leczenia.
  • Ostatnim etapem jest przygotowanie w pracowni protetycznej wzoru uśmiechu, który można przymierzyć jak sukienkę czy garnitur. Teraz możesz zobaczyć nowego siebie!

Efektem analizy jest przejrzysty, zrozumiały plan leczenia. Często leczenie wymaga zaangażowania dentystów różnej specjalności – ortodonty, chirurga czy pracowni protetycznej. Osiągnięcie idealnego efektu zależy od pracy zespołu i komunikacji między nimi. Stworzony dla pacjenta wizualny plan leczenia, dostępny jest dla wszystkich, nie ma więc miejsca na własną interpretację i pomyłki. Plan leczenia rozpisany jest na poszczególne etapy, można z wyprzedzeniem zaplanować wizyty a także rozłożyć koszty leczenia w czasie.