Implanty

implanty częstochowa
Implanty zębowe są jedną z najdoskonalszych zdobyczy stomatologii, która pozwala uzupełnić powstałe z różnych przyczyn braki w uzębieniu. Pacjenci doceniają ich trwałość, wygodę użytkowania i walory estetyczne. Implanty wiernie odwzorowują wygląd i zasady funkcjonowania zdrowych zębów. Zastosowanie implantów zębowych to doskonały sposób na przywrócenie Twojemu uśmiechowi pięknego wyglądu. Umów się na konsultację implantologiczną w Centrum Stomatologicznym Bianco w Częstochowie i oddaj swoje zęby pod opiekę najlepszych specjalistów.

Implanty zębowe – co je wyróżnia?

Implant jest substytutem utraconego korzenia zębowego. Ma postać tytanowego stożka, który podczas zabiegu zostaje wszczepiony do niewielkiego otworu w kości. Materiał, z jakiego wykonany jest implant zęba, ma w tym przypadku niebagatelne znaczenie. Tytan jest znany i ceniony ze względu na swoją wysoką wytrzymałość mechaniczną, a przy tym jest doskonale tolerowany przez ludzki organizm. Tytanowy implant zrasta się z kością, zapobiegając jej stopniowemu zanikaniu, które naturalnie nastąpiłoby wskutek ubytku. Zabiegi implantologii stomatologicznej są bardzo skuteczne i na trwałe poprawiają wygląd i jakość życia pacjentów. Ponadto, w porównaniu do innych metod rekonstrukcji uśmiechu, gotowe implanty wyglądają niezwykle naturalnie i estetycznie.

Wskazania do zastosowania implantów zębowych

W przypadku każdego z pacjentów możliwości implantacji i plan leczenia są ustalane indywidualnie. Istnieje jednak grupa ogólnych wskazań, wśród których można wyróżnić:

 • całkowite bezzębie,
 • brak pojedynczych zębów w łuku zębowym,
 • rozległe braki międzyzębowe,
 • brak zawiązków zębów stałych.
 • dyskomfort związany z użytkowaniem klasycznych protez lub nietolerancja na materiały, z których są zbudowane.

Przeciwwskazania do zastosowania implantów

Chociaż zabieg wszczepienia implantów zębowych jest stosunkowo prosty i bezpieczny dla pacjenta, to istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie. Należą do nich:

 • nieleczona cukrzyca,
 • choroby nowotworowe,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • ciąża,
 • ludzki wirus niedoboru odporności (AIDS),
 • zbyt młody wiek pacjenta (zabieg wszczepienia implantów można przeprowadzić tylko u osoby, u której zakończony został proces wzrostu kości).

Najczęściej stosowane rodzaje implantów zębów

Na etapie konsultacji stomatologicznej, przed przystąpieniem do zabiegu wszczepienia implantów, nasi specjaliści dobierają rodzaj wszczepu odpowiadający indywidualnym potrzebom oraz uwarunkowaniom w jamie ustnej pacjenta.

Ze względu na miejsce i głębokość umieszczenia implantów wyróżniamy:

 • implanty zębowe podokostnowe – umieszcza się je pod okostną siatki pokrywającej kość wyrostka zębodołowego. Najczęściej mają za zadanie stabilizować rozchwiane zęby lub stanowić punkt podparcia dla protez stomatologicznych. Ten rodzaj najczęściej stosowany jest w żuchwie. Stanowią dobry wybór dla pacjentów cierpiących na osteopenię, czyli chorobę powodującą obniżenie gęstości kości.
 • implanty zębowe śródkostne – są obecnie najczęściej wykorzystywanym rodzajem wszczepów, ponieważ ich zastosowanie gwarantuje najlepsze rezultaty leczenia. Wprowadza się je bezpośrednio w kość, z którą po upływie określonego czasu implant zrasta się na stałe.

Zabieg wszczepienia implantów zębów może przebiegać:

 • jednoetapowo – implantacja odbywa się w trakcie jednego zabiegu. Niekwestionowaną zaletą tej metody jest ograniczona ingerencja w tkankę znajdującą się wokół implantu.
 • dwuetapowo – najpierw wprowadza się implant, który jest czasowo ukrywany pod powłoką z dziąsła. Gdy jego powierzchnia zrośnie się z kością, lekarz ponownie go odsłania i zastępuje śrubę zamykającą śrubą gojącą. Po trwającym kilka tygodni okresie rekonwalescencji pacjenta można dokonać protetycznej odbudowy zębów na implantach.

Nasze zlokalizowane w mieście Częstochowa centrum jest gabinetem implantologicznym autoryzowanym przez wiodący, amerykański koncern Dentsply Sirona Implants. W procesie diagnostycznym pacjenta wykorzystujemy nowoczesne technologie, posługując się między innymi skanerem wewnątrzustnym iTero Element 2 oraz tomografem cyfrowym Vetch Pax-i 3D.

Orientacyjne koszty zabiegu wszczepienia implantów zębów w naszym gabinecie w Częstochowie

Koszt całego postępowania, związanego z zabiegiem wszczepienia implantów zębowych w centrum stomatologicznym Bianco, jest w przypadku każdego pacjenta ustalany indywidualnie przed rozpoczęciem leczenia. Cena jednego implantu z linii Standard wynosi 1 900 zł, natomiast z linii Premium (Astra, Anyridge, Ankylos) to wydatek rzędu 2500zł.